Тема : Джек Лондон. Життєвий і творчий шлях. Презентація повісті «Біле ікло»

Тема : Джек Лондон. Життєвий і творчий шлях. Презентація повісті «Біле ікло»

Мета : викликати зацікавленість до особистості американського письменника; з’ясувати особливості творчої манери письменника на прикладі повісті «Біле ікло»; розвивати навички аналізу художнього тексту, критичного мислення, творчої уяви; виховувати жагу до пізнання світу.

 

Джек Лондон – співець сильних та благородних почуттів, яскравих переживань.

В. Биков.

Хід уроку

 

  1. Організація навчальної діяльності.

  2. Етап орієнтації.

Я пропоную зосередитись і ми поринемо в прекрасний світ поетичного та образотворчого мистецтва. ( читання поезії і перегляд слайдів з репродукціями картин про природу СЛАЙД № 1 - 5)

 

  1. Етап визначення мети.

- Я, думаю, що встигла вас зацікавити і хотіла б дізнатись, який розділ в курсі зарубіжної літератури ми будемо вивчати із сьогоднішнього уроку? (зображення природи в прозі та в поезії на початку XX ст..)

 

СЛАЙД № 6

- Що чекаєте від сьогоднішнього уроку, що дасть вам вивчення цієї теми ?

 

- До теми природи зверталось, як бачимо, багато митців і серед них чільне місце займає американський письменник Джек Лондон.

(запис теми, мети уроку СЛАЙД № 7)

 

  1. Етап проектування.

Сьогодні на уроці ми будемо працювати з мультимедійними матеріалами, у нас працюватиме клуб «Юних біографів», складемо асоціативний кущ «Книга життя», доторкнемось до сторінок хвилюючої повісті Дж. Лондона «Біле ікло»

  1. Етап організації і виконання плану роботи

  • Вступне слово

Ім’я відомого американського письменника Джека Лондона пов’язане із захоплюючими оповіданнями про сильних та мужніх людей, що кидали виклик долі, боролися із суворою правдою Півночі, виявляючи силу духу й неабияку мужність.

  • Робота з портретом письменника.

  • Джека Лондона Чарміна Лондон про письменника. (СЛАЙД № 8)

  • “Перше, що кинулося в очі й запам'яталось на довгі роки – це широко розкриті великі, прямі сірі очі, скромна спокійна манера триматись і головне – достатньо великі красиві губи з особливими, глибокими, загнутими доверху куточками. І на усьому цьому якийсь відбиток чистоти й порядності.”

- Які риси вирізняє дружина письменника ?

- Чи погоджуєтесь ви зі словами дружини Д. Лондона ?

(демонстрація СЛАЙДА № 9 із портретом письменника)

  • Прогнозована діяльність.

- Висловіть припущення, який життєвий шлях міг бути в цієї людини?

 

  • Біографічна довідка

( учні розказують біографію Дж. Лондона, виконуючи випереджальне завдання)

 

  • Асоціативний кущ. «Книга життя» життєві події, які вплинули на творчість.

  • № 10)

Асоціативний кущ ( створюється на комп’ютері)

1.Народження в столиці авантюристів, золотошукачів.

2.Виховання вітчима, який пройшов важкий шлях

3.Раннє знайомство з книгою

4.“У 15 років став дорослим

5.Поклик “золотої лихоманки”, Знайомство з Північчю

6.Перші оповідання про Північ

( СЛАЙДИ № 11 – 17)

  • Слово вчителя.

Героями творів Дж. Лондона дуже часто виступають тварини, які наділені людськими рисами характеру. Ознайомимось із назвами цих творів.

  1. Поклик предків.

  2. Бурий вовк.

  3. Майкл, брат Джері.

  4. Біле Ікло

( СЛАЙД № 18)

  • Словникова робота.

- Як називають твори, в яких розповідається про тварин?

  • твір ( від латинського animal тварина) – твір, основна тема якого – зображення життя тварин.

( СЛАЙД № 19)

  • Робота в зошиті

(запис визначення)

 

  • Мультимедійна хвилина.

(демонструються слайди, які розкривають історію виникнення анімаційного жанру в мистецтві

( СЛАЙДИ № 20 -22)

  • Слово вчителя.

У своїх творах Дж. Лондон, в основному, розповідав про тваринний світ Північної Америки, Клондайку. Туди він вирушив у пошуках золота. Золота письменник там не здобув, проте повернувся багатим на людську дружбу і вірність, на враження від суворої, але прекрасної природи, від мужніх людей. Та як не милуватись такими суворими, але, водночас чарівними, пейзажами.

  • Робота з текстом.

( СЛАЙД № 23)

- Знайти в тексті повісті «Біле Ікло» пейзаж північної пустелі.

- Які ми чуємо звуки серед крижаної мовчанки ?

- Що означає цей сміх ?

- Що ми дізнаємось про життя людей та тварин з перших сторінок повісті ?

  • Мультимедійна хвилина.

Враження Дж. Лондона перекликаються з баченням ПН. Америки Рокуелла Кента, американського художника. (демонстрація слайдів із репродукціями)

 

СЛАЙД № 24 - 28

        • - Яке враження викликають ці пейзажі?

  • Аналітична бесіда.

- І ось в цих жорстоких умовах народжується Біле Ікло. Хто були його батьки ?

СЛАЙД № 30

- Розкажіть про народження малого сірого вовченяти .

СЛАЙД № 31

- Зачитайте уривки, де зображується вовченя.

- Якими були перші враження сірого вовченяти від світу, який він побачив?

- Які закони відкрило мале вовченя ?

1. Найголовніший закон – закон поживи. Їж, а ні тебе з’їдять

2. Життя – це величезний апетит, а світ - це місце, де стикається сила – силенна таких апетитів .. це місце, де ллється кров і де панує сліпа випадковість, жорстокість, безглуздість і безмежжя».

- Як вовченя сприймало людей ? («боги пустелі, творці вогню, верховні боги»)

- Чи вели себе люди як справжні Боги, ми дізнаємось на наступних уроках ?

  1. Етап контрольно – оцінювальний

  • «Коло ідей»

Повернемось до епіграфа і пояснимо, як ми його розуміємо за принципом «Пласт».

Учнi складають відповідь на поставлене запитання за поданим початком.
1. Я думаю

2. Тому що...
3. Наприклад...
4. Отже

СЛАЙД № 32

  • Пошуки асоціацій

З якою твариною у вас асоціюються Джек Лондон ?

  • Складання сенкану.

СЛАЙД № 33

- Скласти сенкан, який би характеризував життєвий і творчий шлях Джека Лондона

  1. Підсумок уроку.

  2. Домашнє завдання

Чит. Р. 2, 3,4 . Підготувати розповідь «Життя Білого Ікла у царстві ненависті»

Намалювати портрет білого Ікла

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури | Додав: uthitel (15.01.2018)
Переглядів: 838 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]