Тема : Моральний та філософський плани фантастичної історії злету та падіння Цахеса.

Тема : Моральний та філософський плани фантастичної історії злету та падіння Цахеса.

Мета: визначити ідейно – художню роль сюжету, вчинків і портрета героя; вчити характеризувати героя твору; розвивати уміння давати повну відповідь на запитання з цитуванням; виховувати почуття справедливості, чесність, формувати розуміння істинної сутності краси людини, її моральне життя.

 

Щасливці, які обдаровані внутрішньою

музикою єдині, кого можна назвати

щасливими..

Е.Т. А. Гофман.

Хід уроку:

  1. Організація навчальної діяльності.

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

 

  1. Історичні рамки Романтизму.
  2. Що таке Романтизм.
  3. Видатні представники Романтизму
  4. Що вразило в картинах Романтизму?
  5. Створення «асоціативного куща»

 

  1. Етап орієнтації

- Хто такі філістери?

- Хто такі ентузіасти?

  1. Етап визначення мети.

В наш час людство почало забувати про свою благородну місію на землі – бути Людиною. Люди піддаються магнетизму наживи, грошей, багатства. Але з цього в кінці – кінців нічого доброго не виходить. Людство деградує, вироджується морально. Проте, якщо ти маєш своє лице, гідно тримаєш голову, то рано чи пізно, ти отримаєш те, що заслуговував. Цю моральну проблему піднімає Е.Т. А. Гофман у повісті – казці «Малюк Цахес на прізвисько Цинобер»

  1. Етап проектування.

На уроці ми будемо працювати в групах, застосуємо ігрові моменти для правильної оцінки образів казки.

  1. Етап організації і виконання плану роботи
  1. Бесіда за змістом казки.

- З якими героями автор знайомить нас на початку казки?

- Що ми дізнаємось про походження малого виродка?

- Знайти портрет малого.

- Як він отримав чарівну силу?

- Чому це фея зробила?

- Чи змінилось ставлення людей до Цахеса?

- Схарактеризуйте устрій зображувальної країни.

- В чому полягала реформа освіти?

- Що хотів сказати цим автор?

- Чого навчав своїх студентів Мош Терпін?

- Знайти портрет Фабіана і Балтазара. Як ставитися автор до цих героїв?

- Описати зустріч студентів з Малюком Цахесом.

  1. Гра «Влучний епітет»

Нагородити епітетами героїв літературного твору.

( Підбір по одному епітету до Балтазара та Цахеса.)

  1. Продовження бесіди.

- Що ми дізнаємось про Кандиду?

- Опишіть почуття Балтазара до Кандиди?

- Що ви можете сказати про товариство, яке зібралось в домі Моша Терпіна і про нього самого?

  1. Гра «Постав себе на місце іншого»

- Охарактеризуйте Малюка Цахеса від імені Кандиди та Моша Терпіна.

- Чи можна віднести до цього товариства Балтазара?

  1. Робота в групах. « Дива вечірки»

1 група .Звинувачення Балтазара у нявканні, читання ним вірша

2 група. Гра Вінченцо Сбіоки.

3 група. Спів синьйори Брагаці.

4 група. Посада Пульхера.

- Чи докладав Цахес яких – небудь зусиль для досягнення такого фантастичного успіху?

- Яке пояснення цим дивам дає Проспер Альпанус?

 

 

  1. Етап контрольно – оцінювальний.

- Що означає бути людиною?

- Хто з головних героїв може бути претендентом на це ім’я ?

  1. Підсумок уроку.
  2. Домашнє завдання

Скласти сенкан до образу Балтазара.

 

 

 

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури | Додав: uthitel (29.12.2018)
Переглядів: 421 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]